Bağlar, Koçman Cd. No:57, 34212 Bağcılar/İstanbul
tr

Duvar Kurutma Nedir?

Eski ya da yeni fark etmeksizin, bir duvarın nemli olması durumunda doğal yöntemler ile ya da nem kurutma makinesi ile kurutma işlemi yapılabilir, bu işleme duvar kurutma işlemi denir.

Genel itibariyle yeni sobanın duvarlarda veya herhangi bir su baskınları akabinde duvar kurutma işlemi olarak doğal bir şekilde bulunan rüzgarın kurutmasını beklemek gerekir. Fakat tamamen bir duvarın kuru olduğunu anlayabilmek amacıyla özellikle de sıcak zamanlardan 2 ya da 3 ay beklemek gerekir. Soğuk ya da yağmurlu günlerde ise böyle bir şans olmayacaktır. Yalnızca bunlar olduğu için değil eğer duvarların bir tarafı toprak altında kalmış ise yer duvar kurutmak çok zor bir hal alacaktır. Bu nedenle uzmanlarında tavsiye etmiş oldukları gibi nem ve rutubet kurutan makineler kullanılmalıdır. Bu makineler evdeki havayı kaliteli bir havaya çevirdikten sonra hem daha pratik hem de daha sağlıklı bir şekilde nefes almayı sağlar hem de evin duvarlarını korumaya alır.

Duvar Neden Kurutulur? 

Duvar kurutmanın ilk sebebi yeni yapılmış olan binalar ya da sıvalardır. Evlerin duvarları yeni bir şekilde sıvanmış ise eğer aşağılamaya da boyama işlemine geçiş yapmadan önce kesinlikle bir müddet kurumasını beklemek gerekir. Eğer ki bekleyecek zaman mevcut değilse ya da doğal bir şekilde kurutma açısından imkansız hava şartları sebebiyle uygun değilse nem kurutma cihazı alınmalıdır. alamayanlar açısından ise nem kurutma şirketleri aranarak Yardım almak mümkündür.

Nem Kurutma Cihazı Ne Kadar Etkilidir? 

Nem kurutma cihazları en zorlu rutubet bulunan evlerde dahi %99 oranında olumlu netice almayı sağlar. Özellikle de bodrum katlarında farkedilmeyen bir rutubet sürekli vardır ve bu nem, duvar kenarlarında çeşitli kararmalar ya da duvardan aşağı doğru inen sular biçiminde görülür. Nem kurutma cihazları çalışmış olduğu bir evde duvarların daha kuru olduğunu görmek tabii ki de mümkün olacaktır. Öyle ki yeşillenen kısımlar dahi kuruluk sebebiyle pul pul dökülür.

Duvar kurutma işlemleri gerçekleştirdikten sonra daha ferah ve daha sağlıklı bir ortamda yaşam sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button