Bağlar, Koçman Cd. No:57, 34212 Bağcılar/İstanbul
tr

Silo ve Pnömatik Taşıma Sistemleri

Anasayfa » Gıda Endüstrisi » Silo ve Pnömatik Taşıma Sistemleri

Silolarda depolanan higroskopik malzemeler (amonyum sülfat, kabartma tozu, tuz, un, jelatin, alçıtaşı, kireç, granüler mühendislik plastikleri, potasyum klorür, nişasta, kostik soda, kalsiyum fosfat, kakao, mısır şekeri ve dekstroz) nemi serbest bıraktığı için ortama depolandıkları için nem, iç ortam nem dengesinin bozulmasına neden olur.

Dökme kamyonlardan silolara eşya taşıma sürecinde kullanılan emiş havası, değişen mevsimlerin etkileri nedeniyle sıcak ve bunaltıcı olabilir. Silodaki hava kademeli olarak orijinal sıcaklığına dönerken, yüzeylerinde yoğuşma oluşmaya başlar.

Bileşenler havadaki nemi emen ürünler içeriyorsa, higroskopik maddeleri silolardan çıkarmak için pnömatik taşıma kullanmak mümkün değildir.

Silonun boynundaki sıkıştırma “köprü” olarak bilinir. Bunun nedeni, öğelerin silonun duvarları boyunca yığılması ve süreçte sağlam bir blok oluşturmasıdır. Bu bariyer sayesinde silo içeriğinin konteyner tabanından düşmesi engellenir. Ayrıca endüstriyel ortamlardaki nem gidericiler, silolarda depolanan malzemelerin bozulmasını önler ve pnömatik taşıma sistemlerinin ürünleri kesintisiz olarak taşımaya devam etmesini sağlar.

Dışarıdaki hava nasıl olursa olsun yapı içinde sabit bir nem dengesinin sağlanması, ürünün bozulması, küf oluşumu, bakteri üremesi ve silo alt zemininin tıkanması gibi sorunları en aza indirir.

Bizimle iletişime geçmek için lütfen aşağıda bulunan iletişim formunu doldurunuz.

    Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
    Call Now Button