Bağlar, Koçman Cd. No:57, 34212 Bağcılar/İstanbul
tr

Rutubet Giderme

Rutubet Giderme Nedir?

Rutubet Giderme

Herhangi bir ortamda nem dengesini normal bir değerlerde bulunmuyorsa o ortamdan rutubet oluşması büyük bir olasılıktır. Özellikle günümüzün büyük bir bölümünde zaman geçirdiğimiz yer olan evlerimiz, evin yüksekliğine bağlı olaraktan rutubet oluşması olasılığı değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızla birlikte aklınızda kalan birtakım evdeki rutubet kokusu nasıl gider, evdeki rutubet nasıl giderilir vb… soruları sizler için bu yazımda cevaplandırdık. Bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak aklınızda kalan rutubet, nem dengesi gibi birçok konu hakkında doğru bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Rutubeti önleme ve yok etme konusunda sizlere bu konuda yardımcı olacak olan özel nem alma cihazları sayesinde özel bir çalışma prensibi sayesinde ortamdaki nemi alarak, azaltmaya veya yok etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda ortamdan bulunduğu sıcaklığı ve nem miktarını normal seviyeler indirgemek için ortama hava akışı veya sirkülasyonu sağlayaraktan nem seviyesini normal seviyelerde bulunmasına yardımcı olur. Bu tür uygulamaların kapalı ev ortamları gibi ortamlarda sonuç vermeme olasılığı oldukça düşük bir ihtimal sayılır. Ancak bu nem alma cihazları sadece küçük ev ortamlarında değil büyük çaplı kapalı alanlarda da ev ortamına nazaran daha kesin sonuç vermese bile illaki bir alternatif bir çözüm sunarak sizlere yardımcı olmuş oluyor.

Ev ortamının rutubeti için elbette ki sizlerin mutlaka duyduğu, halk arasında bazı alternatif çözümler bulunuyor. Ama sizlere önerimiz bu tür kesinliği ve doğuracağı sonuçları belli olmayan uygulamalar ile uğraş vermektense sizlerin profesyonel bir ekip ile bu işi birlikte yapmanız sizler için daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Rutubet konusundaki hizmet veren şirketler veya işletmeler uygun teknolojik ekipmanlar ve aletler sayesinde aynı zamanda yetkin kişilerle uygulanması sebebiyle rutubet ile ilgili sorunlarınızı daha kesin ve daha hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlayacaktır. Sizlerin yenilikçi ve teknolojik uygulamalara yönelmesi veya başvurması sonuç odaklı bir şekilde bakacak olursak bu konuda iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Rutubet Nedir?

Rutubeti kısa bir şekilde anlatmak gerekirse, rutubet su buharının neme dönüşmesi sonucunda duvar gibi alanlara tutunarak veya bulunarak o ortamdaki duvar gibi alanlarda terleme, sarı renkteki lekeler ile ortamda oluştuğunu belli eder.  

Herhangi bir şekilde müdahalede bulunulmaması sonucunda, insan sağlığına negatif yönde etkilerde bulunur. Sadece insan sağlığına olumsuz etkisi bulunmuyor aynı zamanda ise teknolojik cihazlarda, binalarda, mobilya vb. ev eşyalarında olumsuz etkilerde bulunur. Bunun sonucunda, bu saydığımız birtakım şeylerde çabuk eskimelere, hızlı deformelere, hızlı yıpranmalara ve hızlı bir şekilde bozulmalarına yol açmaktadır.

Rutubete bakacak olursak doğrudan nem ile ilgilidir. Bu sebeple rutubetten giderilecek alanların nem dengesini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Ortamda bulunan nem dengesinin bozulması hem dolaylı yollardan insan sağlığına hem de ortamdaki araç ve gereçlerin yapılarına olumsuz etkiler sağlıyor.

Rutubet Nasıl Oluşur?

Rutubet oluşumunda en etkili yol ne derseniz bizler sizlere ortamdaki nem miktarına bağlı olduğunu net bir şekilde söyleriz. Eğer ortamınızda yüksek miktardaki sıvı bulunuyorsa bu daha çok nem oluşmasını ve böylelikle buharlaşmanın artması ile birlikte yaşanan olumsuz etkilerin kat ve kat artırmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeplerden ötürü evde bulunan sizleri olumsuz bir yönde etkide bulunan bu rutubetin ortaya çıkmasının nedeni ortamda bulunan nemdir. Yani sizler evinizdeki nem gidermediğiniz takdirde rutubeti giderme anlamında pekte olumlu sonuçlar maalesef ki alamayacaksınız.   

Ortamdaki nemi gidermek için bu alanlarda çalışan profesyonel firmalar veya işletmelerden yardım alarak olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir?

Nemin ortamda bulunması sonucunda ortaya çıkan rutubetle ilgili profesyonel bir ekibe başvurmak sizler için aranacak en iyi ve en kesin yollardan bir tanesidir.  Bu tür firmalar veya şirketler teknolojik araçlar ve ekipmanlar sayesinde uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde olumlu sonuç almama olasılığınız oldukça düşük ve zor görünüyor.  Aynı zamanda bu tür uygulamalar sayesinde sizlerin kısa vadede olumlu sonuçlar almasından ziyade uzun sürelerde sizlerin olumlu sonuçlar almasını sağlayacaktır.

Nem kurutma işleminde ise kullanılan teknolojik ekipmanlar sayesinde sizlerin kesin çözümlere ulaşmasını sağlamaktadır. Tüm bunların sayesinde daha sağlıklı ortamlarda bulunacağınız için sizlerin hayat kalitesini hiçbir şekilde olumsuz bir yönde etkide bulunmazken aynı zamanda ortamda bulunan teknolojik araç ve gereçlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Rutubet Önleme ve Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Rutubetin oluşumunda nemin ne gibi etkileri olduğunu ve bu konuda çözüme ulaşması için ne gibi yöntemler izlemeniz gerektiğini sizlere basit bir şekilde detaylıca anlattık.

Sizlerin rutubeti önleme ve giderme yöntemleri konusundaki başvuracağınız ilk yol bu konuda profesyonel firmalar ve şirketler olmalıdır.  Profesyonel olarak hizmette bulunana bu ekipler özel cihazları sayesinde ortamda bulunan nemi anında kolaylıkla cihazlar aracılığı ile hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı sağlıyor. Bunların sayesinde ortamda bulunan nemi gidererek herhangi bir şekilde oluşabilecek rutubet için zemin hazırlayan etkenleri sıfıra indiriyor. Rutubetin kaynağı olan nemi bulmak için kullanılan cihaza Higrometre adı verilmiştir.

Higrometre adı verilen bu cihaz sayesinde ortamda bulunan nemin konumunu tespit ederek anında müdahale etmek için âdeta bir zemin hazırlamaktadır.

Profesyonel Çözüm Önerisi Olarak Rutubet Kurutma

Seçeceğiniz firma sayesinde bu konudaki profesyonel çözüm önerileri doğrultusunda sizlerin bu konuda hızlı ve etkili çözümler almasına olanak sağlayacaktır. Böylelikle bulunduğunuz ortamdaki tüm rutubet gibi nem gibi etmenleri ortamınızda bulunmasına olanak sağlamayacaktır. Bu işlemler sayesinde rutubet temizlenmesi işlemi ve daha sonra oluşacak herhangi bir rutubet ve nem sorunlarının kalıcı bir şekilde etkide bulunarak bu sorunların önüne geçmiş olacaktır. Bu sebeple sizlerin profesyonel ekiplerden yardım almanız sizi daha olumlara yönlendirmiş olacak ve bu işi kalıcı bir şekilde bitirmiş olacaksınız.

HumDry TTK‑S Serisi Sanayi Nem Alma Cihazları (Beyaz)

Yüksek performanslı ve son derece tasarruflu olan, TTK-S serisi rutubet kurutma cihazlarımızın artık beyaz rengi de HumDry’te!

HumDry Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı TTK 105 S Beyaz

Bu hafif ve sağlam olan TTK 105 S nem alma cihazı her türlü zorlu koşulda, görevini yerine kusursuz bir şekilde yerine getiriyor. Alman üretimi, TTK 105 S, serisi beyaz rutubet giderme cihazımız, sağlam ve çok hafif olma özelliğine sahiptir. Her türlü koşulda üstün performans gösteren nem alma cihazımız en son teknoloji ile üretilmiştir.

HumDry, TTK 105 S nem alma cihazı, bir günde maksimum 30 litre kadar nem alma kapasitesindedir. Ayrıca rutubet kurutma görevi için nem seçme özelliği olup, higrostat kontrolü ve hava nemi ile sıcaklık değeri göstergesi ile dijital bir ekrana sahiptir.

Endüstriyel çözümler için ideal olan HumDry, TTK 105 S nem alma cihazımızı internet sayfamızdan ve ya size en yakın şubelerimizden satın alabilirsiniz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Güler yüzlü uzman ekibimizden, sizin sorularınızı severek cevaplar ve kampanyalı ürünlerimiz ile kiralamayı düşündüğünüz nem alma cihazlarımız hakkında sizi bilgilendirirler.

HumDry Sanayi Tipi Nem Alma Cihazı TTK 140 S Beyaz

Profesyonel özelliklere ve sağlam güç paketine sahip olan HumDry TTK 140 Sanayi tipi nem alma cihazımız ile tasarruf bir yandan tasarruf eder bir yandan üstün kalitede verim alırsınız.

Bu kompakt sanayi nem alma cihazı ile Maksimum 40 litre nem alma kapasitesine sahip olup pratik taşıma kolaylığı ile iş alanınızda yorulmadan kullanabilirsiniz. İstediğiniz nem alma görevini tam olarak yerine getirecek olan HumDry TTK 140 nem alma cihazımız hizmetini hazır. Nem alma sorunlarınız için şubemize gelin, bir çayımızı için, isin şartlarınıza uygun koşullarda ister kiralama olanağımızdan isterseniz satın alma işlemlerini konuşalım. Ayrıca internet sayfamızdan da HumDry TTK serisini inceleyebilirsiniz.

HumDry Nem Alma Cihazımız TTK 140 S+ (Çalışma Saat Sayaçlı)

HumDry TTK 140 S+ çalışma saat sayaçlı özelliği ile diğer nem alma cihazlarımızdan farklıdır.

Bu cihazımızın da 40 litre nem alma kapasiteli olup üstün performans gösterir.

HumDry TTK 170 S Beyaz Sanayi Tipi Nem Alma Cihazımız

HumDry TTK 170 S sanayi tipi beyaz nem alma cihazımız Atölye, depo ve şantiye gibi iş alanları için ideal bir cihazdır. Güçlü teknoloji üretim ürünü olan nem alma cihazımız, profesyonel sıcak gazlı defrost otomatiğiyle 24 saatte çalışarak 50 litreye kadar nem alabilir.

HumDry TTK 170 S sanayi tipi beyaz nem alma cihazımız 180 m²’ büyüklüğünde alanların nemini kurutma gücüne sahiptir.

Ayrıca bu cihazımız su basmalarına bağlı olan hasarlarında kurutma çalışmaları için, yeni bina kurutması için, ısıtmalı ve ısıtmasız depolama ve çalışma alanları için en uygun cihazımızdır.

HumDry TTK 170 S sanayi tipi beyaz nem alma cihazımızı internet sitemizden araştırabilir, kiralama sistemi ya da satın alma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Size en yakın şubemize uğrarsanız uzman ekibimiz ile sizin ihtiyacınız olan en uygun cihazı, daha uygun fiyatlarda alabilirsiniz.

HumDry TTK 350 S Sanayi tipi Nem Alma Cihazımız

HumDry TTK sanayi tipi nem alma cihazımız, Zorlu kurutma uygulamaları için en uygun olan profesyonel çok yönlü cihazdır. HumDry TTK 350 S, Siyah ve beyaz rengi ile iki güç tek bir cihazda birleşti.

Bu yüksek performanslı cihazımız yapı kurutucu olarak inşaat alanlarında daha çok kullanılıyor. 24 saatte çalışarak 70 litreye kadar bir nem alma kapasitesiyle 180 m² büyüklüğündeki olan alanları mükemmel bir şekilde kurutuyor.

Bu cihazın diğer bir özelliği de İstenen nem oranını, pratik düğme ayarı ile önceden seçerek % 32 ile % 100 nem oranına ayarlayabiliyor olmanızdır. HumDry TTK 350 S, higrostat işlevi sayesinde tam otomatik olarak çalışarak saatte 1.000 metreküpe kadar güçlü bir hava dolaşımı sağlayabilir.

HumDry Sanayi Tipi TTK 650 S Nem Alma Cihazımız

Güvenilir teknoloji ve büyük kurutma kapasitesine sahip olan HumDry sanayi tipi TTK 650 S nem alma cihazlarımız birinci sınıf kalitededir.

Sadece HumDry‘dan temin edebileceğiniz TTK 650 S nem alma cihazı iyi bir performans göstererek istediğiniz tam kurutmayı sağlar. Ayrıca nem alma cihazlarının tekerlek yapısı ile kolay kullanım kolaylığı sağlaması da kullanıcıları taşıma derdinden kurtarıyor. Su hasarlarında da üstün başarı gösteren nem alma cihazlarımızı en yakın şubemizden alabileceğiniz gibi internet adresimizden de araştırıp kampanya fırsatlarından ya da kiralama seçeneğimizden yararlanabilirsiniz. Üstün kaliteli ve üstün hizmet sadece HumDry olarak bizim imajımızdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button