Bağlar, Koçman Cd. No:57, 34212 Bağcılar/İstanbul
tr

TTR 800 Desiccant Nem Alma Cihazı

24 saatte 86 kg’lık nem alma kapasitesi ile çeşitli endüstriyel kullanım alanları için esnek çok yönlü araç

Kontrol panelinin arkasındaki entegre kontrol panosu
TTR 800: Güçlü olduğu kadar kompakt
Sağlam paslanmaz çelik gövdeli TTR 800

Nem, optimum şekilde kontrol altında

Bakım dostu TTR 800 adsorpsiyon nem alıcı, sadece düşük çiğleşme eşiklerinde yüksek nem alma değerleri garanti etmekle kalmaz – Korozyona dayanıklı TTR 800, standart paslanmaz çelik gövdesi ve IP53 modelindeki elektrik devre kutusu ile zorlu kullanım koşullarına da dayanır ve bu nedenle kimya, ilaç ve gıda endüstrisi ile makine imalatında birçok kurutma görevi veya kuru hava üretimi uygulamaları ve aynı zamanda örneğin su tesisleri veya elektrik bağlantı merkezlerindeki makinelerin, demirbaşların ve binaların korozyon, yoğuşma ve küf oluşumuna karşı korunması için de optimum düzeyde uygundur.

Alman Malı yüksek performans

TTR 800 ile uzun ömürlü ve kullanım süresinin çok yüksek olduğu servis dostu tasarımdan sebepsiz yere faydalanmazsınız; sonuç olarak burada, istisnasız olarak lider bileşen üreticilerinin en yeni teknolojik nesildeki etkin markalı parçalarını içeren ve Almanya’daki en yüksek kalite standartlarına göre geliştirilen ve üretilen orijinal Trotec malı bir adsorpsiyon nem alıcı söz konusu.

Düşük çiğ noktasında da yüksek kuru hava kapasitesi

TTR serisinin adsorpsiyon nem alıcıları, havadaki nemi almak için nemli hava ile higroskopik bir sorpsiyon maddesi arasında yer alan ve bir kurutma çarkına işlenmiş ve son derece büyük bir yüzey yapısına sahip olan buhar basıncı düşüşünden faydalanır. Bu yöntem, düşük nem ve düşük hava sıcaklıklarında da yüksek bir nem alma kapasitesi elde edilmesini sağlar.

TTR-Trisorp-Dual prensibi

TTR 800, proses ve rejenerasyon havası için, birer fan içeren ayrılmış iki hava kılavuzuna sahiptir Nemi alınacak proses havası bir fanla emilir ve sürekli dönen kurutma çarkının nem alma sektöründen geçer; burada, mevcut nem sorpsiyon maddesine bağlanarak çekilir ve sürecin devamında kuru hava olarak hava çıkışından dışarı akar.

Rejenerasyon havası da ayrı bir fan yardımıyla emilir ve yıkama sektöründen geçirilir. Açığa çıkan adsorpsiyon ısısı ve rejenerasyon ısı nedeniyle kurutma çarkı ısındığı için, yıkama sektörü, ısı geri kazanımı ve soğutma çarkının soğutulması için kullanılır ve bu sayede, gerekli enerji kullanımı azalır ve özellikle düşük çiğ noktalarında daha iyi bir nem alma kapasitesi elde edilir.

Hava, ısıtma bobininden geçerken aşırı düzeyde ısıtılır ve hava rejenerasyon sektöründen geçerken silikajele bağlanan nemi emecek ve son derece nemli rejenerasyon havası olarak nemli hava çıkışından dışarı doğru iletilebilecek şekilde havadaki bağıl nem ekstrem düzeyde azaltılır.

TTR 800, proses ve rejenerasyon havasının birer fan ile ayrıldığı hava kılavuzu ve giren rejenerasyon havası için ısı geri kazanımı sağlayan bir yıkama sektörü içeren TTR-Trisorp-Dual çalışma prensibine göre çalışır.
TTR-Trisorp-Dual
Yapılandırılabilir hava yönünü ters çevirme özelliği

Yapılandırılabilir hava yönünü ters çevirme özelliği

Nem alma cihazının dış gövdesi, fabrika çıkışında hava kılavuzu simetrik olarak takılacak şekilde hazırlanmıştır; bu sayede, bu cihaz proses havası yönünden bağımsız olarak kullanım tarafı her zaman kullanıcıya bakacak şekilde kurulabilir. İstek üzerine, hava yönü opsiyonel olarak modül çevirme işlemiyle ihtiyaç odaklı olarak özel proseslere adapte edilebilir. Sağdan kuru hava üflenir ve soldan nemli hava tahliye edilir – veya tam tersi – yapılandırılabilir hava yönünü tersine çevirme sayesinde sorun değil.

Duoventic hava miktarı kontrolü

Duoventic hava miktarı kontrolü

TTR 800’in yüksek performanslı fanları, devirleri birbirlerinden bağımsız olarak Duoventic regülatörle ayarlanan ve enerji tasarrufu sağlayan EC motorlarla tahrik edilir. TTR 800 adsorpsiyon nem alma ünitesi, bu entegre Duoventic hava miktarı kontrolü sayesinde, hiçbir dönüştürme işlemine gerek kalmadan her gereksinim için hızlı ve ihtiyaç odaklı şekilde yapılandırılabilir. Düşük hava akımlı son derece kuru hava, büyük miktarlarda kuru hava veya ölçülü kuru hava oranlı maksimum sirkülasyon havası kapasitesi.

Servis dostu tasarım

Servis dostu tasarım

TTR 800 son derece bakım dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Kilitlenebilir kapılar ve filtre kapakları, istediğiniz zaman tüm elemanlara erişmenize olanak sağlar. Cihaz, fabrikada proses ve rejenerasyon havası için ayrılmış, Z-Line tasarımına sahip G4 hava filtreleriyle donatılmıştır. Uyarı lambalı uygun filtre denetleme sistemi de standart olarak mevcuttur.

Kiralık modelde de temin edilebilir

Kiralık modelde de temin edilebilir

Opsiyonel ek donanım olarak bu kurutma ünitesini kiralık modelde de temin edebilirsiniz. TTR 800, arka tarafta destek makaraları ve ön tarafta sabitlenebilen ve yönlendirilen tekerleklerle donatılmış galvanizli, istiflenebilen bir taşıma çerçevesine darbelere karşı korunmuş şekilde takılmıştır.

 

 

 

 

 

 

Kurulum örneği 1: Kuru hava ile işlenecek odanın dışına kurulum durumunda nötr basınçlı sirkülasyon havası kurutması
Dış kurulumda nötr basınçlı hava sirkülasyon modu

İkili hava devir daimleri ile sirkülasyon havası modu sayesinde enerji tasarrufu sağlayan nem alma ve daha yüksek kurutma derecesi

İki ayrı hava kılavuzuna sahip TTR-Trisorp-Dual prensibi, işlenecek odanın hem dışına (1. örnek) hem de içine (2. örnek) cihaz kurulumu durumunda ayrı bir proses hava devir daiminden beslenen taze kuru havayla bir sirkülasyon havası moduna olanak sağlar. İç kurulum durumunda, rejenerasyon havası girişi ve nemli hava çıkışı, hortum veya boru bağlantıları aracılığıyla odanın dışına yönlendirilir.

Klasik basınçlı hava modunun aksine, normal kuru hava miktarındaki değişken sirkülasyon havası kurutmasıyla ciddi oranda daha düşük çiğleşme eşiği sıcaklıklarına ulaşılabilir ve bununla birlikte daha düşük kurutma durumları ve belirgin şekilde daha enerji verimli bir çalışma sağlanabilir.

Kurulum örneği 2: Kuru hava ile işlenecek odanın içine kurulum durumunda nötr basınçlı sirkülasyon havası kurutması
İç kurulumda nötr basınçlı hava sirkülasyon modu
Birçok uygulama için ideal bir adsorpsiyon nem alıcı: Trotec'ten TTR 800

Çok yönlü kullanım olanakları

TTR 800 adsorpsiyon nem alma ünitesi, sürekli çalışma modundaki çok yüksek nem alma kapasitesi sayesinde düşük çiğ noktalarında da çok çeşitli kullanım alanları için uygundur, örneğin:

 • Depolama, sevk ve dozaj sistemlerindeki higroskopik ürünlerin işlenebilirliğini ve akışkanlığını korumak için sevk havası ön nem alma
 • Gaz türbinleri için proses havası nem alma ilaç gaz dağıtım istasyonlarında nem kontrolü
 • Dondurma tünelleri ve soğuk hava depolarını buzsuz tutma
 • Kimya ve ilaç endüstrisi, elektronik ve yarı iletken endüstrisi veya gıda endüstrisinde nem alma veya proses havası kurutma
 • Plastik işlemede terleme suyu oluşumu, malzeme değişimi veya granül topaklaşmalarının önlenmesi
 • Çelik endüstrisinde proses havası kurutma ve tesisin nemini alma
 • Soğuk hava depolarında havayı kuru tutma ve çiğ noktası kontrolü
 • Su tekniği tesisleri ve pompa istasyonlarında havayı kuru tutma
 • Cephaneliklerde veya askeri teçhizat depolarında iklim koşullandırma
 • Steril odalar ve kurutma odalarında nem alma ve çiğ noktası kontrolü
 • Kuru hava depoları veya ahşap depolarında iklim koşullandırma

Ek ücret olmadan katma değer

TTR 800 nem alma cihazı, standart olarak güvenilir işletim, kolay kullanım ve yüksek kullanım sürelerini garanti eden sayısız fonksiyon ve özellikle donatılmıştır.

 • Sağlam ve bakım dostu paslanmaz çelik dış gövde
 • Rotor dönüş kontrolü (rotor ve tahrik)
 • Rejenerasyon havası ve proses havası fanı için Duoventic kumanda
 • Tekrar açılma kilitli aşırı sıcaklık güvenlik sistemi (rejenerasyon havası)
 • Çalışma sıcaklığı yönetimi (rejenerasyon havası)
 • Elektronik denetleme sistemi ve toplu uyarı lambası içeren Z-Line modelinde G4 hava filtresi
 • Dışarıdan Açma/Kapatma için bağlantı klemensleri ve higrostat bağlantı klemensleri
 • Çalışma, arıza ve filtre için potansiyelsiz kontaklar
 • Yapılandırılabilir hava yönünü ters çevirme özelliği

TTR 800, bunun dışında çeşitli donanım seçenekleri sayesinde özel ihtiyaçlarınıza tamamen uygun olarak donatılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button